ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΗΝ Α΄ ΤΑΞΗ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΓΙΑ ΕΤΟΣ 2022-2023

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι οι αιτήσεις εγγραφών στα δημοτικά σχολεία για το σχολικό έτος 2022-2023 θα πραγματοποιηθούν από 1 έως 20 Μαρτίου 2022.

Επισημαίνεται ότι τη σχολική χρονιά 2021-2022 στην Α΄ Τάξη του Δημοτικού Σχολείου θα φοιτήσουν οι μαθητές που γεννήθηκαν από 1-1-2016 έως και 31-12-2016.

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΕΓΓΡΑΦΩΝ

α. Αίτηση – Υπεύθυνη Δήλωση (θα τη βρείτε εδώ)

β. Φωτοτυπία του Βιβλιαρίου Υγείας του Παιδιού (σελίδα με  το όνομά του και σελίδες με τα εμβόλια).

γ. Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (θα το βρείτε εδώ)

δ. Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο διαπιστώνεται η διεύθυνση κατοικίας του/της μαθητή/τριας (λογαριασμός ΔΕΗ, ΕΥΔΑΠ, Σταθερής Τηλ.,Ε1, Μισθωτήριο).

ε. Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου

στ. Αίτηση-Δήλωση για το Ολοήμερο πρόγραμμα/ Πρωινή Ζώνη ΑΙΤΗΣΗ ΟΛΟΗΜΕΡΟ 2022-23.

Όλες ανεξαιρέτως οι αιτήσεις για φοίτηση των μαθητών στο Ολοήμερο πρόγραμμα θα γίνουν δεκτές χωρίς προϋποθέσεις.

Όρια σχολικής περιφέρειας 3ου Δ.Σ. Γλυκών Νερών : οδός Μπουμπουλίνας (μονοί αριθμοί) – οδός Λαμίας

Η υποβολή των απαιτούμενων δικαιολογητικών θα γίνεται με ηλεκτρονική αποστολή στο e-mail του Σχολείου: mail@3dim-gl-neron.att.sch.gr ή με φυσική παρουσία κάθε Τετάρτη από 1 έως 20 Μαρτίου κατά τις ώρες 13.30-14.00 με προϋπόθεση τη δήλωση επισκέπτη στην ηλεκτρονική πλατφόρμα edupass.

Η Δ/ντρια

Βακαλούδη   Αικατερίνη